Rahoitus ja osamaksu

Autokoulun käyminen Tampereella on nyt entistäkin huolettomampaa. Meillä Kissanmaan Autokoulussa voit maksaa autokoulun kurssimaksun erissä täysin ilman lisäkuluja sillä edellytyksellä, että kurssimaksu on kokonaisuudessaan maksettu ennen ajokoetta. Edellämainitun lisäksi tarjoamme sinulle mahdollisuuden hakea autokoulun kurssimaksuun myös rahoitusta! Rahoitusmahdollisuuden oppilaillemme tarjoaa tuttu ja luotettava OP pankki.

Mitä rahoitus tarkoittaa? 

Rahoitus tarkoittaa yksinkertaisesti sitä, että saat ajokortin hankintaan joustavan ja kätevän maksuvaihtoehdon. Hyödyntämällä rahoitusta maksutapana sinun ei tarvitse maksaa mitään etukäteen. Saat laskun kotiisi ja voit rauhassa miettiä haluatko maksaa koko laskun kerralla pois, vai haluatko maksaa osissa, alkaen 50€ kuukaudessa. Suurempia lyhennyksiä saa siis tehdä milloin vain, tai vaikka maksaa koko luoton kerralla pois.

Rahoitus on joustava vaihtoehto. Sinun ei tarvitse ottaa erillistä lainaa pankin konttorista, vaan pienellä kuukausimaksulla toteutat helposti ajokortin hankinnan.

  • Minimikuukausierä on vain 3,3 % kaupan loppusummasta
  • Ei vakuuksia, ei takaajia, ei luoton perustamismaksua
  • Korko OP-prime* + 7,50 % -yksikköä, yhteensä 7,95 % (tilanne 5/2016).
  • Laskutuspalkkio on 5,00 euroa/kk.
  • Maksut kuukausittain tasaerissä
  • Mahdollisuus lyhennys- ja maksuvapaisiin kuukausiin
  • Maksuohjelma joustaa tarvittaessa. Voit maksaa valitsemasi minimierän tai sitä suuremman erän kuukaudessa. Voit myös maksaa koko luoton kerralla pois milloin vain
  • Rahoitus lasketaan Osuuspankin omistajajäsenille ja Helsingin OP Pankin asiakkaille mukaan OP-bonuksia kerryttävään asiointiin
  • Luoton (kertaluotto) KSL:n mukaisesti laskettava todellinen vuosikorko 1500 euron luotolle 24 kuukauden (2 v.) luottoajalla on 16,04 %, kun nimelliskorko on 7,95 %. Kokonaisluottohinta on 1743,80 € (tilanne 05/2016). Luoton myöntää OP Yrityspankki Oyj, Gebhardinaukio 1, 00510 Helsinki.
  • Laskutukseen liittyvissä asioissa voit ottaa yhteyttä suoraan Pohjola Pankin asiakaspalveluun p. 010 252 5811**
Mikäli sinulla heräsi kysymyksiä rahoituksesta, ota rohkeasti yhteyttä Kissanmaan Autokoulun toimistoon. Yhteystiedot löydät sivun alareunasta!
* OP-Prime 0,45 % (05/2016)
** Lankapuhelimesta soitettaessa 0,0828 euroa/puhelu + 0,0595 euroa/minuutti (alv 23%). Matkapuhelimesta soitettaessa 0,0828 euroa/puhelu+ 0,1704 euroa/minuutti (alv 23%).

KISSANMAAN AUTOKOULU KY

Kissanmaankatu 4
33520 Tampere

Ota yhteyttä!

Puhelin: (03) 255 7725
Email: [email protected]

Toimisto avoinna:

Ma-Ti klo 10-17, Ke-To klo 12-17, Pe Suljettu.
Sähköpostitse tavoitat meidät Ma-Pe klo 9-17.